Zpět

Minimalistické výpravy

Slaměný dům u Skutče

Už jsi někdy spal(a) v minimalistickém domě ze slámy? Na letním prožitkovém víkendu můžeš tento unikátní zážitek propojit s pohybem, relaxací a koupáním v zatopeném lomu. Vyzkoušíš si, jak se dá bydlet jednoduše, bez hypotéky a v souladu s přírodou. Stylový „slamák“ stojí kousek od Skutče, nedaleko chráněné krajinné oblasti Železné hory. Západně od města se rozkládá žulové návrší zvané Horky, kde se v minulosti těžil kámen. Pozůstatky těžby tě provede pět kilometrů dlouhá žulová stezka. Toužíš po dobrodružství a chceš si vyzkoušet techniku lezení po via ferratě? Není nic snazšího, než vkročit na nenáročnou trasu údolím řeky Krounky zajištěnou řetězy a můstky, kterou v pohodě zvládnou i děti. Když bude slunné počasí, možná v říčce spatříme vyhřívající se pstruhy.

Termín a cena

21. 8. – 23. 8. 2020 1090 Kč

Náročnost

Tato akce je pobytová a je vhodná úplně pro každého. Záleží jen na tobě, jak víkend u Skutče strávíš.

Možnosti aktivit

Doprava

Skuteč je dobře dostupný veřejnou dopravou. Pokud chceš přijet vlastním autem a máš volná místa, můžeš na facebookové události nabídnout ostatním spolujízdu.

Strava

Jídlo a pití je v tvé vlastní režii. Ve slaměném domě se jí vegetariánsky a není dovoleno pít alkohol. Máme kuchyň se základním nádobím, troubou a sporákem. Obchod s potravinami je otevřený jen v sobotu ráno, proto si nezapomeň vzít dostatek zásob.

Nocleh

Obě noci strávíme v originálním domě (2 ložnice, 5 lůžek, koupelna), který postavil pan Jan Hlaváček ze slámy, hlíny, opuky a dřeva. U objektu se nachází louka, sad, potok a labyrint.

Co je v ceně?

Co není v ceně?

Mapa

Video

Zajímavosti

Přihláška