Velký okruh Korsikou

Korsika – čtvrtý největší ostrov ve Středomoří – nabízí na relativně malé ploše skoro všechno, co si cestovatel může přát. Těžko budeš v Evropě hledat jiné místo s tak průzračnou vodou, velkolepými žulovými skalami, množstvím ledovcových jezer, úchvatnou horskou scenérií s dvoutisícovými velikány a opojnou vůní korsických křovin – macchií. Je skoro zázrak, že ostrov, který se stal rodištěm slavného Napoleona Bonaparte, se i přes svoji výjimečnou krajinu nezaprodal masovému turismu. Autenticitu a živou atmosféru Korsiky nejlépe poznáš v odlehlých vesničkách v drsném vnitrozemí, kde žije víc divokých prasat než místních obyvatel.

V pohodovém tempu, které je charakteristické pro jižanské národy, projedeme křížem krážem celý ostrov a zastavíme se na těch nejzajímavějších místech Korsiky. Naleješ si skleničku pomerančového vína, zakousneš se do jemně pikantního čerstvého sýra „brocciu“, lehneš si na pláž s jemným bílým pískem a necháš sluneční paprsky, ať blahodárně prohřívají tvé tělo. To nezní vůbec špatně, že? Jedno místo na téhle týdenní zážitkové výpravě čeká právě na tebe.

PŘIHLÁSIT SE

letenky korsika

korsika pláže

dovolená korsika

ostrov korsika

ubytování korsika

korsika hory

zájezdy korsika

korsika turistika

spelunca korsika

trek korsika

cesta na korsiku

korsika letecky

Termín a cena

připravuje se 0 Kč

Náročnost

Jde o pohodový týdenní „zájezd“ vhodný úplně pro každého. Program je zaměřený na objevování nejzajímavějších partií Korsiky bez fyzicky náročnějších aktivit.

Program

Po příletu prozkoumáme hlavní město Bastii se starým přístavem a přenocujeme zde. Druhý den ráno nasedneme do auta a vydáme se na velký okruh Korsikou. První zastávkou bude vinařská oblast Patrimonio s nádherným kostelem, pak projedeme takřka zapomenutým krajem Désert des Agriates, který připomíná pustou polopoušť, a zastavíme na koupání na přírodní pláži Ostriconi s křišťálově čistou vodou. Následovat budou malebné pobřežní vesničky L'Île-Rousse a Calvi. Hned za Calvi vystoupáme ke kapli Notre Dame Della Serra na jeden z nejhezčích výhledů na celý ostrov. Z další vyhlídky, tentokrát nad rybářskou vesnicí Girolata, uvidíme jedinečnou přírodní rezervaci Scandola, která je výkladní skříní středomořské fauny i flóry a z pevniny je nepřístupná.

Za okouzlujícím přístavním městem Portem stočíme volant směrem do vnitrozemí, kde nás čeká nenáročný pěší výlet známou soutěskou Spelunca a návštěva horské vesničky Évisa. Scénická jízda odtud pokračuje k působivému geologickému útvaru Calanques de Piana, kde se stýkají strmé červené skalní útesy se Středozemním mořem. Po cestě k jižnímu cípu ostrova nesmíme vynechat hlavní město Ajaccio a rodný dům Napoleona Bonaparte. Další zajímavé místo – Filitosa, prehistorický komplex pozůstatků megalitické kultury, nás zavede do historie ostrova a po krátké exkurzi zchladíme těla v moři na divoké pláži Roccapina. Za ní už nás přivítá nejjižnější město Bonifacio vystavěné na působivých bílých vápencových útesech vysokých až 80 metrů. Kdo bude chtít, může si zde dát projížďku lodí okolo útesů a jeskyní.

Východní pobřeží není tak zajímavé jako to západní, proto cestou na sever po relaxaci na pláži Palombaggia (údajně nejkrásnější pláž Korsiky) zamíříme do vnitrozemí, konkrétně k horskému průsmyku Col de Bavella s úchvatnými scenériemi skalních věží. Starobylé centrum Korsiky – opevněné město Corte – bude poslední zastávkou na naší ostrovní pouti. Protože Corte leží uprostřed hor a je ideálním výchozím bodem pro pěší túry, můžeme odtud vyrazit pěšky třeba k ledovcovému jezeru Lac de Melu nebo do údolí Restonica s nádhernou přírodou. Nakonec se vrátíme do Bastie a odletíme domů.

Doprava

Na Korsiku se dá pohodlně dopravit letadlem z Prahy nebo Vídně. Od průvodce dostaneš tip na ty nejvýhodnější letenky, takže nemusíš ztrácet čas hledáním. Celá skupina většinou cestuje společně, takže máš šanci se skamarádit s ostatními už za letu. Po ostrově se budeme pohybovat převážně pronajatým autem nebo lokálními autobusy a vlaky. Na některých místech si dáme pěší výlet.

Strava

Jídlo a pití je v tvé vlastní režii. Můžeš zvolit vlastní přípravu pokrmů nebo využít celou řadu kaváren a restaurací, na které cestou narazíme. Taky budeš mít příležitost ochutnat pár vybroušených kulinářských specialit místní kuchyně.

Nocleh

Spát budeme v cenově přijatelných vícelůžkových pokojích na hostelech, turistických chatách („gîte d'étape“) a když budeme mít štěstí, tak i doma u Korsičanů. Ubytování se platí až na místě, cena za noc se pohybuje kolem 20 €.

Co je v ceně?

Co není v ceně?

Mapa

Video

Zajímavosti

Covid-19

Žádný strach. Když nebude možné výpravu podniknout (uzavřené hranice, povinná karanténa v cílové destinaci), máš garanci vrácení celé částky, kterou jsi za výpravu zaplatil(a).

Sleduj událost na FB

Facebook

Přihláška

OOOPS ...
V tuto chvíli se nelze přihlašovat.