Bavorský les – zelený ráj uprostřed Evropy

Nekonečné lesy, divoká zvířata, horská jezera z doby ledové, ztracená údolí a vzduch tak svěží, že by si ho člověk nejradši zabalil s sebou. To je Bavorský les, známý jako „zelená střecha Evropy“. Téměř nedotčený ráj pěších turistů je ideálním místem pro výlety, protože začíná hned za česko-německou hranicí. Můžeš žasnout nad působivou krajinou, nechat se okouzlit panenskou přírodou, která je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin, nebo se vydat na vzrušující cestu na nejvyšší horu Šumavy a Bavorského lesa – Velký Javor. Skutečných pokladů se tu ale skrývá ještě mnohem víc. Pojď je s námi objevit!

V průběhu výletu si uděláme několik všímavých zastavení, která nás ukotví v přítomném okamžiku. Zaměříme se na našich pět smyslů – zrak, sluch, čich, hmat a chuť.

PŘIHLÁSIT SE

Termín a cena

15. 6. – 16. 6. 2024 990 Kč

Náročnost

↔ 26 km ↑ 963 m ↓ 963 m

Mírně náročný horský terén, který předpokládá přiměřenou fyzickou kondici.

Program

Sejdeme se na vlakovém nádraží Železná Ruda – Alžbětín na česko-německé hranici v 11:45. Projdeme vesnicí Bavorská Ruda a oblíbenou sklářskou stezkou Gläserner Steig začneme stoupat na překrásné Malé Javorské jezero (Kleiner Arbersee) se třemi geologicky unikátními plovoucími ostrovy. Tyto přírodní útvary nejsou nijak spojeny se dnem a mění podle větru a stavu vody svou polohu. Na břehu jezera nás přivítá i rodinná výletní restaurace. Po malém občerstvení se vydáme k chatě Chamer Hütte, kde nás čeká nocleh.

Druhý den po snídani budeme pokračovat 2 kilometry po panoramatické cestě až ke králi Bavorského lesa – nejvyšší hoře Velkému Javoru (Großer Arber, 1456 m) s dokonalým výhledem na všechny světové strany. Z vrcholu pak sejdeme k Velkému Javorskému jezeru (Großer Arbersee) – jednomu z osmi šumavských ledovcových jezer. Na idylické sluneční terase restaurace Arberseehaus doplníme energii a vrátíme se zpět do Železné Rudy, kde výpravu zakončíme a v 16:17 nasedneme na vlak.

Doprava

Železná Ruda je dobře dostupná vlakem. Pokud chceš přijet vlastním autem a máš volná místa, můžeš na facebookové události nabídnout ostatním spolujízdu.

Strava

Jídlo a pití je v tvé vlastní režii. Snídaně, obědy i večeře se dají koupit v restauracích nebo se můžeš stravovat z vlastních zásob. K dispozici bude filtrační láhev, se kterou si můžeš doplňovat vodu z řek a potoků.

Nocleh

Přespíme ve vícelůžkovém pokoji na stylové horské chatě Chamer Hütte v nadmořské výšce 1289 m. Chata má vlastní elektrickou přípojku, toalety, umývárny i restauraci.

Co je v ceně?

Co není v ceně?

Mapa

Sleduj událost na FB

Facebook

Přihláška

OOOPS ...
V tuto chvíli se nelze přihlašovat.