Zpět

Minimalistické výpravy

Bavorský les – zelený ráj uprostřed Evropy

Nekonečné lesy, divoká zvířata, horská jezera z doby ledové, ztracená údolí a vzduch tak svěží, že by si ho člověk nejradši zabalil s sebou. To je Bavorský les, známý jako „zelená střecha Evropy“. Téměř nedotčený ráj pěších turistů je ideálním místem pro výlety, protože začíná hned za česko-německou hranicí. Můžeš žasnout nad působivou krajinou, nechat se okouzlit panenskou přírodou, která je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin, nebo se vydat na vzrušující cestu na nejvyšší horu Šumavy a Bavorského lesa – Velký Javor. Skutečných pokladů se tu ale skrývá ještě mnohem víc. Pojď je s námi objevit nalehko! Ubytování je zařízené a poctivou bavorskou kuchyni ochutnáš na horských chatách.

PŘIHLÁSIT SE

Termín a cena

9. 9. – 10. 9. 2023 1490 Kč

Náročnost

↔ 26 km ↑ 991 m ↓ 991 m

Středně náročný horský terén, který předpokládá přiměřenou fyzickou kondici. Měl(a) bys zvládnout ujít 20 km denně s batohem na zádech.

Program

Sejdeme se na vlakovém nádraží Železná Ruda – Alžbětín na česko-německé hranici v 11:45. Projdeme vesnicí Bavorská Ruda a oblíbenou sklářskou stezkou Gläserner Steig začneme stoupat na překrásné Malé Javorské jezero (Kleiner Arbersee) se třemi geologicky unikátními plovoucími ostrovy. Tyto přírodní útvary nejsou nijak spojeny se dnem a mění podle větru a stavu vody svou polohu. Na břehu jezera nás přivítá i rodinná výletní restaurace. Po malém občerstvení se vydáme k chatě Chamer Hütte, kde nás čeká večeře a nocleh.

Druhý den po snídani budeme pokračovat 2 kilometry po panoramatické cestě až ke králi Bavorského lesa – nejvyšší hoře Velkému Javoru (Großer Arber, 1456 m) s dokonalým výhledem na všechny světové strany. Z vrcholu pak sejdeme k Velkému Javorskému jezeru (Großer Arbersee) – jednomu z osmi šumavských ledovcových jezer. Na idylické sluneční terase restaurace Arberseehaus doplníme energii a vrátíme se zpět do Železné Rudy, kde výpravu zakončíme a v 16:17 nasedneme na vlak.

Doprava

Železná Ruda je dobře dostupná vlakem. Pokud chceš přijet vlastním autem a máš volná místa, můžeš na facebookové události nabídnout ostatním spolujízdu.

Strava

Jídlo a pití je v tvé vlastní režii. Celou trasu lze teoreticky jít úplně nalehko i bez zásob jídla, protože máme po cestě několik restaurací. K dispozici bude filtrační láhev, se kterou si můžeš doplňovat vodu z řek a potoků.

Nocleh

Přespíme ve vícelůžkovém pokoji na stylové horské chatě Chamer Hütte v nadmořské výšce 1289 m. Chata má vlastní elektrickou přípojku, toalety, umývárny i restauraci.

Co je v ceně?

Co není v ceně?

Mapa

Video

Zajímavosti

Covid-19

Žádný strach. Když nebude možné výpravu podniknout (uzavřené hranice, povinná karanténa v cílové destinaci), máš garanci vrácení celé částky, kterou jsi za výpravu zaplatil(a).

Sleduj událost na FB

Facebook

Přihláška

Po odeslání přihlášky se zobrazí odkaz na platební bránu, kde provedeš platbu kartou nebo převodem.