MINIMALISTICKÉ VÝPRAVY

Dej sbohem těžkým batohům a cestuj lehce jako pírko

Proč se přidat k nám?

Jak cestujeme?

Nejsme cestovka, takže nečekej klasický zájezd. Každý člověk ve skupině je zodpovědný sám za sebe a cestuje na vlastní triko. Průvodce je tu od toho, aby se postaral o organizační záležitosti, navedl tě na správnou cestu, ukázal ti místo na přespání, podělil se o své zkušenosti a podpořil tě v náročných situacích. Program je pouze orientační a může se změnit v důsledku počasí nebo přání většiny účastníků. Nocleh a dopravu si platí každý sám, dostaneš však podrobné instrukce, na který vlak nebo autobus nasednout, kde si koupit nejvýhodnější letenku a jak se dostat na místo srazu. Pokud si i přesto nebudeš jistý, průvodce ti rád pomůže. Jezdíme v malé skupině kolem 10 lidí.

Pro koho to je?

Nemusíš být minimalista, aby ses k nám mohl připojit. Pokud jsi zvyklý na těžký batoh a hromadu věcí, je to skvělá příležitost, jak se naučit cestovat o pár kilo lehčeji. Můžeš od ostatních okoukat, jakou výbavu používají a jak jim zjednodušuje život na cestách. Od průvodce dostaneš seznam doporučených věcí, které by sis měl zabalit, a zbytek už je na tobě. Biologický věk taky není podstatný, důležitější je tvé nastavení mysli. Vítáme především nadšence a dobrodruhy, kteří jsou otevření novým zkušenostem a zážitkům, snesou trochu nepohodlí a nevadí jim rozmary počasí. Fyzickou náročnost najdeš vždy u konkrétní výpravy, takže můžeš sám posoudit, jestli na to máš.

Připravený na výlet?

Kdo za tím stojí?

Patrik Zouhar

Patrik Zouhar

Strávil jsem měsíce nízkonákladovým cestováním po světě, jen s malým příručním batohem a úplně sám. Navštívil jsem přes 40 zemí, pomáhal jako dobrovolník při záchraně deštných pralesů na Sumatře a vzdělával děti na škole v Malém Tibetu. V roce 2014 jsem založil vlastní turistickou skupinu a zorganizoval desítky výletů u nás i v zahraničí.

ZJISTI O MNĚ VÍC  /  KONTAKT