GR20 – nejtěžší trek Evropy s batohem pod 3,5 kila

Přednáška o přijímání výzev a posouvání vlastních hranic. Přednáška, která tě naučí cestovat nalehko…

„Jedna z nejdrsnějších tras na světě“, „víc lezení po skalách než chůze“, „křest ohněm“ – to je jen pár legend, které se vznáší nad proslulým dálkovým trekem GR20 napříč Korsikou. Je opravdu tak obtížný? Nebo jde o marketingový tah, jak na ostrov přilákat víc turistů toužících překonat sebe sama? Strávil jsem 16 dní v horách pod spalujícím sluncem, nachodil 180 kilometrů, zdolal extrémní převýšení a sáhnul si na dno fyzických sil, abych to zjistil.

Jsem minimalista, takže jsem osekal výbavu až na dřeň a vyrazil na náročnou pouť ultralehce – jen s tím nejnutnějším k přežití. Základní váhu batohu (base weight) jsem srazil na míň než 3,5 kila. Nemožné? Jen pro ty, co si nevěří!

Nakoukni do mého batohu a zjisti, co si zabalit na cestu a co je naopak totální zbytečnost. Na přednášce prozradím, jak si jednoduše odlehčit výbavu, aby nechybělo to podstatné. Odzkoušené tipy a triky se ti budou hodit při výletu na Sněžku i na Pacifické hřebenovce. Ultralehké trekování zvládne každý – stačí jen vědět, jak na to. Tak řekni bye-bye těžkým batohům a pojď objevovat svět nalehko!

17. 10. Vault 42, Olomouc VSTUPENKY Facebook
18. 10. Znojemská Beseda, Znojmo VSTUPENKY Facebook
20. 10. Knihovna Malenovice, Zlín VSTUPENKY Facebook
25. 10. Klub cestovatelů, Praha VSTUPENKY Facebook
26. 10. Nãplavka, Hradec Králové VSTUPENKY Facebook
2. 11. Café Práh, Brno VSTUPENKY Facebook
3. 11. Klub Atlantik, Ostrava VSTUPENKY Facebook
23. 11. Vzletná, Praha VSTUPENKY Facebook
24. 11. Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou VSTUPENKY Facebook
28. 11. Papírna, Plzeň VSTUPENKY Facebook
29. 11. Jihočeská vědecká knihovna, České Budějovice VSTUPENKY Facebook
Patrik Zouhar
Patrik Zouhar

Strávil jsem měsíce nízkonákladovým cestováním po světě, jen s malým příručním batohem a úplně sám. Navštívil jsem přes 40 zemí, pomáhal jako dobrovolník při záchraně deštných pralesů na Sumatře a vzdělával děti na škole v Malém Tibetu.  ZJISTI O MNĚ VÍC »

Nenech si uletět přednášku, která nastavuje nové standardy v ultralight cestování…

Pod 7 kilo